La Liga: Βροχή τα γκολ στο Εϊμπάρ-Λεβάντε (vid)

Εϊμπάρ και Λεβάντε πρόσφεραν θέαμα και γκολ στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος.

Πλούσιο θέαμα και οκτώ (!) γκολ είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι θεατές και οι τηλεθεατές της αναμέτρησης Εϊμπάρ-Λεβάντε για την 15η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος. Σημειώθηκαν δύο ολικές «ανατροπές» και μία ...μερική- διαφήμιση του ποδοσφαίρου, με παιχνίδι χωρίς σκοπιμότητες και βαθμοθηρία.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς (8 Ένριχ), , οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και πήγαν προηγούμενοι στ' αποδυτήρια με 2-1 (10΄ Μοράλες, 26΄Ρόμπερ Πιερ).

Στην επανάληψη οι παίκτες της Εϊμπάρ μπήκαν στο γήπεδο «δαιμονισμένοι», πέτυχαν γρήγορα τρία γκολ (57΄ Εσκαλάντε, 61΄, 66΄ Σάρλες) φθάνοντας τον δείκτη του σκορ σε 4-2. Κι ενώ όλα έδειχναν ένα εύκολο «τρίποντο» για την Εϊμπάρ, η Λεβάντε ισοφάρισε στο 75`(Τόνο) και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε (Μαγιοράλ) το 4-4 παίρνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας.