Λιλ-Μαρσέιγ 3-1: «Χτύπησε» με τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και βλέπει… σεντόνι

Στην τρίτη θέση της Ligue 1 αναρριχήθηκε η Λιλ, η οποία υπέταξε με 3-1 την Μαρσέιγ με όλα τα γκολ να σημειώνονται στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Λιλ επικράτησε με 3-1 της Μαρσέιγ «πατώντας γκάζι» στο δεύτερο ημίχρονο και ανέβηκε στην τρίτη θέση της Ligue 1 έπειτα από 28 αγώνες.

Ο Ντέιβιντ άνοιξε το σκορ από την άσπρη βούλα στο 54' για τους γηπεδούχους και ο Καμπελά διπλασίασε το προβάδισμά τους στο 71'. Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με το αυτογκόλ του Ισμαϊλί στο 81' όμως η Λιλ σκόραρε ξανά, στο 84' με τον Γκούντμουντσον.

Έτσι η Λιλ φιγουράρει στην τρίτη θέση της κατάταξης με 49 βαθμούς ενώ η Μαρσέιγ έμεινε έβδομη με 39 και κινδυνεύει να την περάσουν Ρεν και Ρεμς.