Serie A: Στις καθυστερήσεις λυτρώθηκε η Λάτσιο, νίκη για Τορίνο

Με γκολ που πέτυχε στο 93' ο Μάρουσιτς, η Λάτσιο νίκησε την Γιουβέντους με 1-0

Η Λάτσιο στο ντεμπούτου το Ιγκόρ Τούντορ νίκησε την Γιουβέντους με 1-0, με γκολ που πέτυχε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μάρουσιτς και ελπίζει ότι θα προλάβει να τερματίσει στην πρώτη εξάδα της βαθμολογίας. Στο 20’ ο Καστεγιάνος είχε σουτ στο δοκάρι.

Από την άλλη πλευρά η Γιουβέντους, παρά την ήττα παρέμεινε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα και βρίσκεται σε τροχιά Champions League.

Σε άλλο ματς η Τορίνο νίκησε την Μόντσα με 1-0 με γκολ που πέτυχε στο 69’ με πέναλτι ο Σανάμπρια. Οι φιλοξενούμενοι από το 72’ έπαιζαν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής το Πεσίνα.

Τέλος η Τζένοα και η Φροζινόνε αναδείχτηκαν ισόπαλες με 1-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 30’ με τον Γκούντμουντσον, ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 36’ με τον Καρβάλιο.