Λάτσιο - Ουντινέζε 1-2: Διπλό σωτηρίας (highlights)

Η Ουντινέζε επικράτησε εκτός έδρας της Λάτσιο με 2-1 για την 28η αγωνιστική της Serie A.

Πολύτιμη εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε η Ουντινέζε κόντρα στη Λάτσιο με 2-1 στο τελευταίο χρονικά παιχνίδια της 28ης αγωνιστικής της Serie A.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ χάρη στην προβολή του Λούκα στο 47ο λεπτό. Η Λάτσιο αντέδρασε άμεσα και δύο λεπτά μετά ισοφάρισε σε 1-1.

Ο Τζακάνι έκανε το γύρισμα στην αντίπαλη περιοχή και ο Τζιανέτι άθελά του έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Παρόλα αυτά η Ουντινέζε σημείωσε και δεύτερο τέρμα, χάρη σε γκολ του Ζαράγκα στο 51ο λεπτό.

Έτσι η Ουντινέζε έφτασε σε μία πολύτιμη νίκη που της έδωσε την ευκαιρία να απομακρυνθεί από την επικίνδυνη ζώνη. Από την άλλη η Λάτσιο έχασε έδαφος στην προσπάθεια που κάνει για να βγει στην Ευρώπη.