Premier League: «Στραπάτσο» για Κρίσταλ Πάλας και Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Κρίσταλ Πάλας και Σέφιλντ Γιουνάιτεντ δέχτηκαν γκολ στις καθυστερήσεις και αναδείχτηκαν ισόπαλες με Λούτον (1-1) και Μπόρνμουθ (2-2) αντίστοιχα. Τα αποτελέσματα της 28ης αγωνιστικής στην Premier League και η βαθμολογία.

Πολύτιμους πόντους απώλεσε η Κρίσταλ Πάλας στη μάχη που δίνει για να κερδίσει την παραμονή της στην Premier League.

Στην 28η αγωνιστική οι «αετοί» αν και βρέθηκαν να προηγούνται 1-0 της Λούτον, είδαν την αντίπαλό τους να φτάνει στην ισοφάριση στο 96’ με τον Γούντροου και να τους στερεί το τρίποντο, αλλά και την ευκαιρία να απομακρυνθούν ακόμα περισσότερο από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Την ίδια στιγμή, μακριά από το τρίποντο έμεινε και η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Οι «λεπίδες» έμειναν στο 2-2 με την Μπόρνμουθ και παρέμειναν στο -10 από τη Νότιγχαμ Φόρεστ που βρίσκεται μια θέση πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού και έχει και παιχνίδι λιγότερο.

Ο Χάμερ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 28’ καιστο 65’ ο Ρόμπινσον έγραψε το 0-2, αλλά στα εναπομείναντα λεπτά οι γηπεδούχοι μειώσουν στο 74’ με τον Σολάνκε και στο 91’ πέτυχαν και το 2-2 με τον Ουνάλ.

Τέλος, το τρίποντο πανηγύρισε η Γουλβς που επικράτησε 2-1 της Φούλαμ.