Premier League: Οργή Μαρινάκη για τη διαιτησία στο Νότιγχαμ - Λίβερπουλ

Έξαλλοι με τη διαιτησία του Τίρνεϊ είναι στη Νότιγχαμ για το ματς με την Λίβερπουλ (0-1) και σύμφωνα με ρεπορτάζ στον Αγγλία ο Βαγγέλης Μαρινάκης ζήτησε σε έντονο ύφος περισσότερο σεβασμό.

Για πολύ έντονα παράπονα από την πλευρά της Νότιγχαμ και του Βαγγέλη Μαρινάκη μετά τον αγώνα με την Λίβερπουλ (0-1) που κρίθηκε με γκολ του Νούνιες στο ένατο λεπτό των καθυστερήσεων, γίνεται λόγος στην Αγγλία.

Σύμφωνα με όσα έχουν μεταδοθεί ο ιδιοκτήτης της Φόρεστ και συνεργάτες του κινήθηκαν εναντίον του διαιτητή Τίρνεϊ μετά το τέλος του αγώνα διαμαρτυρόμενοι έντονα για τη διαιτησία του και για το ότι κράτησε παραπάνω χρόνο καθυστερήσεων απ όσα είχε δείξει αρχικά.

Από την πλευρά των ανθρώπων της Νότιγχαμ έγινε λόγος για εντονότατα παράπονα και για «έλλειψη σεβασμού από τη διαιτησία σε κάθε παιχνίδι», ενώ σύμφωνα με κάποια ρεπορτάζ χρειάστηκε να επέμβουν οι άνδρες της ασφάλειας του γηπέδου για να επικρατήσει η ηρεμία.