Ράγιο Βαγεκάνο - Κάντιθ 1-1: Ο Ερνάντεζ της πήρε την μπουκιά από το στόμα στις καθυστερήσεις!

Ούτε τώρα νίκη για τη Ράγιο Βαγιεκάνο που έμεινε στο 1-1 με την Κάντιθ για την 27η αγωνιστική της La Liga.

Η Ράγιο Βαγιεκάνο δεν λέει να σταυρώσει νίκη, μένοντας στο 1-1 με την Κάντιθ για την 27η αγωνιστική της La Liga.

Η ομάδα της Μαδρίτης συνεχίζει να αγνοεί τη νίκη εδώ και εννιά αγωνιστικές στο ισπανικό πρωτάθλημα και προσπαθεί να επιστρέψει στις νίκες παίρνοντας παράλληλα μεγάλη βαθμολογική «ανάσα».

Ο Λεζέν στο 89' έδωσε προβάδισμα νίκης στους γηπεδούχους, με το «Κάμπο ντε Φούτμπολ ντε Βαλέκας» να ξεσπάει σε πανηγυρισμούς. Όμως, οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και με τον Ερνάντεζ στο 90+13' έφεραν το ματς στα ίσα.

Στους 26 βαθμούς και την 15η θέση έμεινε η Ράγιο, ενώ η 18η Κάντιθ που ανέβηκε στους 19, στο -5 από την 17η Θέλτα.