Φορτούνα Ντίσελντορφ: Δύο γκολ σε έξι λεπτά ο Τζόλης

Ο Χρήστος Τζόλης πέτυχε δύο γκολ σε έξι λεπτά στο ισόπαλο 2-2 της Φορτούνα Ντίσελντορφ με το Αννόβερο στη δεύτερη κατηγορία της Γερμανίας.

Εντυπωσιακός ήταν ο Χρήστος Τζόλης σε ακόμα μία αγωνιστική της δεύτερης κατηγορίας της Γερμανίας. Ο Έλληνας εξτρέμ ξεκίνησε βασικός στον εκτός έδρας αγώνα της Φορτούνα Ντίσελντορφ με αντίπαλο το Αννόβερο για την 24η αγωνιστική της δεύτερης κατηγορίας του γερμανικού πρωταθλήματος και πέτυχε δύο γκολ σε διάστημα έξι λεπτών.

Ο 22χρονος άσος άνοιξε το σκορ στο 12’ και στο 18’ σημείωσε και το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, πριν απαντήσουν στην επανάληψη οι γηπεδούχοι και πάρουν τελικά τον πόντο.

Σημειώνεται ότι ο Τζόλης αγωνίζεται στην Φορτούνα Ντίσελντορφ με την μορφή δανεισμού από τη Νόριτς.