La Liga: Η Κάντιθ ισοφάρισε τη Θέλτα στο δέκατο (!) λεπτό των καθυστερήσεων (2-2)

Ισόπαλες με σκορ 2-2 έμειναν οι Κάντιθ και Θέλτα για την 26η αγωνιστική της La Liga. Όλα τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα στην Ισπανία.

Σπουδαίο φινάλε επεφύλασσε το ματς της Κάντιθ με τη Θέλτα το απόγευμα της Κυριακής (25/2), στο παιχνίδι με το οποίο ξεκίνησε η δράση της ημέρας για την 26η αγωνιστική της La Liga.

Η ομάδα του Βίγκο με γκολ των Άσπας (11') και Σουέντμπεργκ (58') πήρε προβάδισμα νίκης και παρότι οι γηπεδούχοι μείωσαν γρήγορα (66') με τον Χουάνμι σε 1-2, το κρατούσε μέχρι το 10ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Σε εκείνο το σημείο η πεισματάρα Κάντιθ «χτύπησε» με τέρμα του Ντάργουιν Ματσίς, ο οποίος έγραψε το τελικό 2-2 και κράτησε «ζωντανή» την ομάδα του στη μάχη για την αποφυγή του υποβιβασμού!