La Liga: Η Χετάφε «ξέρανε» τη Θέλτα στο φινάλε (3-2)

Με γκολ στα τελευταία λεπτά η Χετάφε πήρε τη νίκη επί της Θέλτα με σκορ 3-2 για την 24η αγωνιστική της La Liga. Όλα τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα στην Ισπανία.

Σε ένα συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι η Χετάφε λύγισε τη Θέλτα Βίγκο με σκορ 3-2, στο εναρκτήριο ματς της Κυριακής (11/2) για την 24η αγωνιστική της La Liga.

Πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ήταν ο Χουάν Μάτα, ο οποίος με δύο γκολ -συμπεριλαμβανομένου και του νικητήριου στο 89ο λεπτό- οδήγησε την ομάδα του στη νίκη και την εδραίωσε στο πάνω μισό της κατάταξης.

Στον αντίποδα, η Θέλτα απέτυχε να πάρει κάτι καλό από τον αγώνα και παραμένει επικίνδυνα κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού, με διαφορά μόλις τριών πόντων από τη 18η της βαθμολογίας Κάντιθ.