Cοupe de France: Στην 8αδα μέσω «ρώσικης ρουλέτας» (6-5 κ.δ. 1-1) η Ρουέν απέκλεισε την Μονακό!

H Ρουέν επικράτησε της Μονακό με 6-5 στα πέναλτι μετά από ένα ισόπαλο 90λεπτο  στο 1-1. και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Coupe de France.

H 8η ομάδα που προκρίθηκε στα προημιτελικά του Coupe de France έγινε η Ρουέν επικρατώντας στη διαδικασία των πέναλτι της Μονακό με 6-5.

Είχε προηγηθεί ένα 90λεπτο όπου οι δύο ομάδες έμειναν ισόπαλες 1-1.

Oι Μονεγάσκοι προηγήθηκαν με τον Μπαλογκάν (πεν. 35') αλλά τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους με τον Μπασέν.

Το δεύτερο μέρος βγήκε χωρίς γκολ και το ματς πήγε στη «ρώσικη ρουλέτα» όπου οι φιλοξενούμενοι έχασαν δύο (Μπαλογκάν, Ακλούτσε) ενώ οι γηπεδούχοι μόνο ένα (Mπενζιά).