Μπολόνια - Σασουόλο 4-2: Τρία γκολ σε 12 λεπτά και επιστροφή στις νίκες

Η Μπολόνια βρισκόταν πίσω στο σκορ κόντρα στην Σασουόλο μέχρι το 73', αλλά με τρία γκολ σε 12 λεπτά έφερε τα πάνω κάτω και επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας δίκαια με 4-2

Δύο ντεφορμέ ομάδες αναμετρήθηκαν στο «Ρενάτο Νταλ' Άρα», όπου τελικά επιβλήθηκε χάρη στην ποιότητά της η Μπολόνια κόντρα στην Σασουόλο (4-2). Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δύο φορές κόντρα στην ροή του αγώνα, αλλά πλήρωσαν για μια ακόμα φορά την κάκιστη αμυντική λειτουργία και υπέστησαν την πέμπτη ήττα τα έξι πιο πρόσφατα ματς.

τον αντίποδα, η Μπολόνια που δεν είχε κερδίσει στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια, θυμήθηκε το καλό αγωνιστικό της πρόσωπο στο τελευταίο 20λεπτο του ματς. Τότε που ήταν καταιγιστική και μέσα σε 12 λεπτά πέτυχε τρία γκολ από το 73' μέχρι το 85 και έπιασε στην τέταρτη θέση της κατάταξης την Αταλάντα.