Έβερτον – Τότεναμ 2-2: Βαθμός στο 94’ οι «μπλε»

Η Έβερτον με γκολ του Μπράνθγουεϊτ στο 94’ πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) στο «Γκούντισον Παρκ» κόντρα στην Τότεναμ. Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής και η βαθμολογία.

«Όρθια» έμεινε η Έβερτον στον αγώνα της κόντρα στην Τότεναμ στο «Γκούντισον Παρκ» και πήρε τον βαθμό που της επέτρεψε να βγει από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Στο ματς που άνοιξε την «αυλαία» της 23ης αγωνιστικής στην Premier League, οι «μπλε» χάρη σε γκολ του Μπράνθγουεϊτ στο 94’ αναδείχτηκαν ισόπαλοι 2-2 με την Τότεναμ, η οποία με τη σειρά της έχασε την ευκαιρία να μειώσει τη διαφορά που την χωρίζει από την πρωτοπόρο Λίβερπουλ.

Η Τότεναμ, που παραμένει αήττητη στα παιχνίδια πρωταθλήματος με την Έβερτον στο «Γκούντισον Παρκ» από τον Δεκέμβρη του 2012, βρέθηκε να προηγείται 1-2 στο πρώτο ημίχρονο χάρη στα δύο γκολ του Ριτσάρλισον (4’ και 41’), ενώ για τους γηπεδούχους είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Κάλβερτ-Λιούιν (30’).

Στην επανάληψη και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες για να φτάσουν σε ένα γκολ, ωστόσο οι γηπεδούχοι ήταν τελικά αυτοί που το πέτυχαν στις καθυστερήσεις (94’) με τον Μπράνθγουεϊτ και πήραν τον πόντο.