Μπόρνμουθ - Λίβερπουλ 0-4: Ασταμάτητοι και πρωτοπόροι οι «κόκκινοι»

Την τρίτη σερί νίκη της στην Premier League πανηγύρισε η Λίβερπουλ με το εμφατικό 0-4 επί της Μπόρνμουθ.

Δεν σταματάει πουθενά η Λίβερπουλ! Οι «κόκκινοι» σάρωσαν την Μπόρνμουθ με 0-4 και παραμένουν στην κορυφή της Premier League.

Στους 48 βαθμούς ανέβηκε η ομάδα του Κλοπ, στο +5 από τη δεύτερη Μάντσεστερ Σίτι, η οποία όμως έχει ένα ματς λιγότερο.

Οι φιλοξενούμενοι χρειάστηκαν ένα ημίχρονο για να «ξεκλειδώσουν» την άμυνα της Μπόρνμουθ, όμως στο 49' ο Νούνιεζ βρήκε δίχτυα.

Ο Ντιόγκο Ζότα μετέτρεψε το ματς σε τυπική διαδικασία με δύο τέρματα στο 71' και το 80', ενώ και πάλι ο Νούνιεζ διαμόρφωσε το τελικό σκορ στις καθυστερήσεις.