Ρεάλ Μαδρίτης – Αλμερία 3-2: Νίκη με ανατροπή και γκολ στο 90+9’

Η Ρεάλ Μαδρίτης βρέθηκε να χάνει 0-2 στο ημίχρονο από την Αλμερία και τελικά κατάφερε να κερδίσει με γκολ του Καρβαχάλ στις καθυστερήσεις με 3-2!

Παραλίγο χοντρή γκέλα για τη Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία έχανε 0-2 από την Αλμερία στο ημίχρονο στο Μπερναμπέου, αλλά με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο μέρος έφερε τα πάνω – κάτω και κέρδισε με 3-2 χάρη σε γκολ του Καρβαχάλ στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Για τους φιλοξενούμενους άνοιξε το σκορ ο Ραμαζάνι στο 1’ και ο Γκονζάλες διπλασίασε τα τέρματα στο 43’. Ωστόσο, η «Βασίλισσα» κατάφερε με την κλάση των παικτών της να γυρίσει τούμπα το ματς και να πάρει έστω και στο φινάλε το τρίποντο.