Δεν τα κατάφερε στον Ολυμπιακό, πάει καλά στην Τουρκία
Ο Ζούμερ Μπουτούτσι ήταν βασικός στη νίκη της Αντάλιασπορ επί της Πέντικσπορ για το τουρκικό πρωτάθλημα και συνέχισε την καλή παρουσία του.
![Δεν τα κατάφερε στον Ολυμπιακό, πάει καλά στην Τουρκία](https://www.fosonline.gr/media/news/2024/01/09/283356/main/antalya-butuqi.jpg)
Στον Ολυμπιακό δεν πήρε πολλές ευκαιρίες και δεν μπόρεσε να καθιερωθεί, αλλά στο τουρκικό πρωτάθλημα τα πηγαίνει καλά.
Ο λόγος για τον Ζούμερ Μπουτούτσι που ήταν βασικός και στην εκτός έδρας νίκη της Αντάλιασπορ επί της Πέντικσπορ με 1-0, δίχως να μπορέσει πάντως να πετύχει ούτε σε αυτό το ματς το πρώτο του τέρμα με τη φανέλα της νέας ομάδας του.
Ο 27χρονος διεθνής Κοσοβάρος έχει πάντως δεκαεπτά συμμετοχές και τρεις ασίστ στην έως τώρα παρουσία του στην Τουρκία και έχει αφήσει ικανοποιημένους τους ανθρώπους της ομάδας στην Αττάλεια. Στο σημερινό (9/1) παιχνίδι ο πρώην εξτρεμ του Ολυμπιακού έγινε αλλαγή στο 78' με την ομάδα του να αμύνεται για να κρατήσει το προβάδισμα που είχε από το πρώτο μέρος.