Premier League: Με γκολ στις καθυστερήσεις τη Φόρεστ η Μπόρνμουθ, νίκες για Τότεναμ και Λούτον

Με 2-3 «δραπέτευσε» από την έδρα της Νότιγχαμ Φόρεστ η Μπόρνμουθ. Νίκες για Τότεναμ και Λούτον, ενώ στραβοπάτησε με τη Μπέρνλι η Φούλαμ. Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής και η βαθμολογία.

Με γκολ του Σολάνκε στο 90+3' η Μπόρνμουθ πήρε σημαντικό «διπλό» στην έδρα της Νότιγχαμ Φόρεστ με 2-3 για την 18η αγωνιστική της Premier League με τη Νότιγχαμ να αγωνίζεται από το 23' με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μπόλι με 2η κίτρινη κάρτα. Έτσι αποτυχημένο κρίνεται το ντεμπούτο του Σάντο με τη Φόρεστ να είναι μία θέση πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού με ένα ματς περισσότερο από τη Λούτον.

Τη Λούτον που πέτυχε σημαντική νίκη στην προσπάθεια να σώσει την κατηγορία στην έδρα της επί της Νιουκάστλ με 1-0, ενώ η Τότεναμ αν και δυσκολεύτηκε κέρδισε στην έδρα της την Έβερτον με 2-1.

Η έκπληξη της αγωνιστικής ήρθε στο Φούλαμ-Μπέρνλι με τους γηπεδούχους να χάνουν σημαντικούς βαθμούς αφού γνώρισαν την ήττα με 0-2.