Premier League: Ολοκλήρωσε την ανατροπή η Λίβερπουλ, δύσκολη νίκη της Τσέλσι επί της Μπράιτον

Σημαντικές νίκες κατέκτησαν η Λίβερπουλ και η Τσέλσι για τη 14η αγωνιστική της Premier League.

Σε θρίλερ εξελίχθηκε ο αγώνας της Λίβερπουλ με τη Φούλαμ. Οι «κόκκινοι» γύρισαν στο τέλος το ματς και πήραν τη νίκη με 4-3.

Ο Αλεξάντερ-Άρνολντ έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους, αλλά ο Γουίλιαν ισοφάρισε σε 1-1. Ο ΜακΆλιστερ στο 38ο λεπτό έγραψε το 2-1, όμως η Φούλαμ ισοφάρισε στις καθυστερήσεις με τον Τετέ.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν για πρώτη φορά το προβάδισμα με τον Ριντ στο 80', όμως οι παίκτες του Κλοπ δεν το έβαλαν κάτω. Ο Έντο επτά λεπτά μετά έκανε το 3-3 και στο 89ο λεπτό ο Αλεξάντερ-Άρνολντ χάρισε τη νίκη στη Λίβερπουλ.

Η Τσέλσι επικράτησε 3-2 της Μπράιτον στο Λονδίνο. Οι «μπλε» ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος και έτσι κατάφεραν να κάμψουν την αντίσταση των «γλάρων».