Λιόν - Λιλ 0-2: Διεύρυνε το σερί της

Η Λιλ νίκησε τη Λιόν, εκτός έδρας, με 2-0 και παρέμεινε αήττητη για έβδομη αγωνιστική.

Στο παιχνίδι με το οποίο έκλεισε η 13η αγωνιστική στη Ligue 1, η Λιλ με δύο γκολ που πέτυχε από το πρώτο μέρος, νίκησε εύκολα την ουραγό Λιόν με 2-0. Οι φιλοξενούμενοι διανύουν περίοδο φόρμας και στις τελευταίες επτά αγωνιστικές μετρούν 4 νίκες και 3 ισοπαλίες.

Μάλιστα με την επιτυχία τους αυτή βρίσκονται στην τέταρτη θέση με 23 βαθμούς, ενώ οι γηπεδούχοι έχουν «κολλήσει» στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με 7 πόντους.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ στο 28’ με τον Ντέιβιντ και τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Σάντος έγραψε το 0-2.