Μπαρτσελόνα-Αλαβές 2-1: Ανατροπή με υπογραφή Λεβαντόφσκι

Ο Λεβαντόφσκι υπέγραψε τη νίκη της Μπαρτσελόνα με 2-1 επί της Αλαβές σε ένα ματς που βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 1ο λεπτό.

Δεν πέρασε και το πιο εύκολο απόγευμα η Μπαρτσελόνα με αντίπαλο την Αλαβές, αλλά στο τέλος κατάφερε και πήρε τη νίκη με σκορ 2-1. Ο Λεβαντόφσκι είναι ο άνθρωπος που έφερε το ματς… τούμπα και οδήγησε τους Καταλανούς στην επικράτηση. Η ομάδα της Βαρκελώνης βρίσκεται στο -2 από τη Ρεάλ Μαδρίτης και στο -4 από την πρωτοπόρο Ζιρόνα.

Η Αλαβές άνοιξε το σκορ μόλις στο 17ο δευτερόλεπτο της αναμέτρησης με γκολ του Ομορόντιον. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Τσάβι μπήκε πολύ δυνατά και ο Λεβαντόφσκι έκανε το 1-1 στο 53’. Η Μπαρτσελόνα ανέβασε κι άλλο την απόδοση της στη συνέχεια και στο 77’ ο Πολωνός επιθετικός ευστόχησε από την άσπρη βούλα για να κάνει το 2-1.