Αθλέτικ Μπιλμπάο – Θέλτα 4-3: Νίκη στα ... χασομέρια

Η Αθλέτικ Μπιλμπάο πέτυχε το νικητήριο γκολ στο 98' και κέρδισε την Θέλτα με 4-3

Η Αθλέτικ Μπιλμπάο πέτυχε το νικητήριο γκολ στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων και νίκησε την Θέλτα με 4-3. Οι γηπεδούχοι με το τρίποντο αυτό, βρίσκονται στην 5η θέση με 24 πόντους. Από την άλλη πλευρά οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στην επικίνδυνη ζώνη του βαθμολογικού πίνακα καθώς έμειναν στη 18η θέση με 7 βαθμούς

Στο 25’ ο Άσπας έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους και στο 37’ ο Σανσέτ ισοφάρισε σε 1-1. Το 1-2 σημείωσε στο 41’ ο Μπαμπά και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Γκουρουζέτα έκανε το 2-2. Λίγο μετά την επανάληψη και συγκεκριμένα στο 52’ πάλι ο Γκουρουζέτα ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-2 και στο 66’ ο Λάρσεν πέτυχε το 3-3. Στο 98' ο Ρεμίρο με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 4-3,