Φούλαμ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-1: Λύτρωση με Μπρούνο Φερνάντες

Με γκολ του Μπρούνο Φερνάντες στο 90+1 η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε εκτός έδρας με 1-0 της Φούλαμ.

Στις νίκες επέστρεψε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που επικράτησε εκτός έδρας με σκορ 1-0 της Φούλαμ. Η ομάδα του Τεν Χαγκ προερχόταν από δύο συνεχόμενες ήττες από Μάντσεστερ Σίτι και Νιούκαστλ και κόντρα στο συγκρότημα του Μάρκο Σίλβα τα βρήκε σκούρα.

Κατάφερε να πάρει τη νίκη, όμως, με γκολ του Μπρούνο Φερνάντες στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Οι δύο ομάδες είχαν από ένα καλό ημίχρονο με τη Γιουνάιτεντ στο 8’ να σκοράρει με τον ΜακΤόμινεϊ, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Στην επανάληψη η Φούλαμ μπήκε καλύτερα στο γήπεδο είχε ευκαιρίες, αλλά δεν μπόρεσε να τις εκμεταλλευτεί. Και εκεί που όλα έδειχναν ότι οι δύο ομάδες θα μείνουν στην ισοπαλία ο Μπρούνο Φερνάντες χάρισε τη νίκη στη Γιουνάιτεντ.