Copa Del Rey: Άνετα στο επόμενο γύρο Βιγιαρεάλ και Γρανάδα

Στην επόμενη φάση του Copa Del Rey πέρασαν Βιγιαρεάλ και Γρανάδα επικρατώντας με 0-5 και 0-3 επί των Τσικλάνα και Αρόζα αντίστοιχα. Αναλυτικά τα αποτελέσματα.

Άνετα πέρασαν στην επόμενη φάση του Copa Del Rey η Βιγιαρεάλ και η Γρανάδα!

Η Γρανάδα αν και φάνηκε να δυσκολεύεται να βρει γκολ αρχικά επικράτησε με 0-3 της Αρόζα. Το γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχαν ο Καγιεχόν στο 19' με τη Γρανάδα να πετυχαίνει άλλα 2 γκολ στο τέλος του αγώνα με τον Βάισμαν στο 88' και τον Ντιεντιού να γράφει το τελικό 0-3 στο 90'.

Από την άλλη κάνενα πρόβλημα δεν είχε η Βιγιαρεάλ που βρέθηκε να προηγείται της Τσικλάνα με 0-3 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη ο Τριγκέρος με το 3ο γκολ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-4 στο 72' ενώ 2 λεπτά αργότερα ο Μπαένα έγραψε το τελικό 0-5.

Οι αναμετρήσεις Χιμνάστικα Σεγκοβιάνα-Σεστάο και Αντζενέτα-Σαραγόσα αναβλήθηκαν.