Τσέλσι - Μπρέντφορντ 0-2: Η μία με... τσίμπημα η άλλη για φίλημα!

Με γκολ των Πίνοκ (58') και Εμπεμό (90+6') η Μπρέντφορντ επικράτησε 2-0 της Τσέλσι στο «Στάμφορντ Μπριτζ» και την προσπέρασε στη βαθμολογία.

Δε λέει να σηκώσει κεφάλι η Τσέλσι. Μετά το... φιάσκο με το 2-2 (κέρδιζε 2-0) απέναντι στην Άρσεναλ, η ομάδα του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο γνώρισε οδυνηρή ήττα στο «Στάμφορντ Μπριτζ» από την Μπρέντφορντ με 2-0 στο εναρκτήριο ματς της 10ης αγωνιστικής στην Premier League.

Οι «μέλισσες» έκαναν σπουδαία εμφάνιση και νίκησαν την Τσέλσι ξεπερνώντας την στη βαθμολογία και ανεβαίνοντας στη 10η θέση της κατάταξης.
Από την άλλη, η Τσέλσι μετράει πλέον μόλις 1 νίκη στα τελευταία 13 εντός έδρας παιχνίδια πρωταθλήματος, και αναίρεσε μέσα σε μία μέρα τα θετικά αποτελέσματα που είχε πάρει στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στο πρώτο μέρος, ωστόσο δεν μπόρεσαν να μετουσιώσουν σε γκολ τις λιγοστές ευκαιρίες τους.

Στο δεύτερο μέρος, μετά από ένα πλάγιο η άμυνα της Τσέλσι δεν οργανώθηκε αδικαιολόγητα, με τον Εμπεμό να βγάζει σέντρα-ξυράφι και τον Ίθαν Πίνοκ να σκοράρει με κεφαλιά για το 1-0 των φιλοξενούμενων. Το τελευταίο... τσίμπημα ήρθε από τον Εμπεμό ο οποίος στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό σκορ.