Premier League: Ασταμάτητη η πρωτοπόρος Τότεναμ, πέρασε και από την έδρα της Κρίσταλ Πάλας (2-1)

Η Τότεναμ με επίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο, επικράτησε με 2-1 της Κρίσταλ Πάλας και είναι στο +5 στην κορυφή της Premier League, έχοντας ένα ματς περισσότερο.

Το φετινό «τρένο» της Τότεναμ δεν σταμάτησε ούτε στο «Selhurst Park», την επικίνδυνη έδρα της Κρίσταλ Πάλας.

Με επίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο επικράτησε με 2-1 και φιγουράρει στην κορυφή της Premier League με 5 βαθμούς διαφορά από την 2η Μάντσεστερ Σίτι, με τους «πολίτες» όμως να έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Το σκορ άνοιξαν τα «σπιρούνια» με αυτογκόλ του Γουάρντ στο 53’ και ο Σον διπλασίασε τα τέρματά τους στο 66’. Η Κρίσταλ Πάλας μείωσε στο 90+4’ με τον Αγιού, προσπαθώντας έως το 90+13’ να ισοφαρίσει, δίχως όμως αποτέλεσμα.