Βαλένθια - Κάντιθ 2-0: Το ματς τελείωσε στο 25'...

Η Βαλένθια επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας 2-0 της Κάντιθ, για τη 10η αγωνιστική της La Liga, σε ένα παιχνίδι που ουσιαστικά... τελείωσε στο 25ο λεπτό.

Μόλις στο 4' ο Χοσέ Γκάγια άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, οι οποίοι είχαν να γευτούν το νέκταρ της επιτυχίας από τις 16 Σεπτεμβρίου και το επιβλητικό 3-0 επί της Ατλέτικο Μαδρίτης.

Στο 22ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ναβάρο με απευθείας κόκκινη κάρτα και στο 25' ο Ούγκο Ντούρο έδωσε πρόωρο τέλος στο παιχνίδι, κάνοντας το 2-0, που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη για τις «νυχτερίδες» μετά από 4 παιχνίδια, που είχαν απολογισμό μόλις 2 βαθμούς, ενώ η Κάντιθ έμεινε χωρίς τρίποντο για 6ο διαδοχικό παιχνίδι, παραμένοντας οριακά πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.