Λοριάν - Ρεν 2-1: Ήττα πριν από τον Παναθηναϊκό

Η Ρεν ηττήθηκε στην έδρα της Λοριάν με 2-1 για την ένατη αγωνιστική της Ligue 1.

Nέα ήττα γνώρισε η Ρεν αυτή τη φορά από τη Λοριάν εκτός έδρας με 2-1 για την ένατη αγωνιστική της Ligue 1.

Μόλις στο τέταρτο λεπτό του αγώνα η γηπεδούχος ομάδα πήρε κεφάλι στο σκορ έπειτα από αυτογκόλ του Ομάρι. Η αντίδραση της Ρεν ήρθε με τη συμπλήρωση είκοσι λεπτών, όταν ο Μπλας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

Η Λοριάν προσπάθησε να πάρει ξανά το προβάδισμα και τα κατάφερε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου χάρη σε γκολ του Τουρέ.

Το 2-1 έμεινε έως το τέλος της αναμέτρησης και έτσι η Ρεν γνώρισε την ήττα λίγες μέρες πριν από το εκτός έδρας παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό για τους ομίλους του Europa League.