Premier League: Νίκες για Σίτι, Νιούκαστλ και ισοπαλία η Λούτον στο Νότιγχαμ με γκολ στο 90+2’

Τα περισσότερα φαβορί επικράτησαν στο απογευματινό πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής της Premier League. Ισοπαλία - μαχαιριά για τη Νότιγχαμ με αντίπαλο τη Λούτον με γκολ στις καθυστερήσεις.

Δεν επιφύλαξε κάποιες ιδιαίτερες εκπλήξεις το απογευματινό πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής, αν εξαιρεθεί ότι η Νότιγχαμ αυτοκτόνησε και είδε το υπέρ της 2-0 να γίνεται 2-2 στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με την αξιόμαχη Λούτον.

Κι αυτό, γιατί σε όλα τα ματς ουσιαστικά επικράτησαν τα φαβορί. Η Μάντσεστερ Σίτι έκανε τα εύκολα - δύσκολα, αλλά νίκησε την Μπράιτον με 2-1 σε ένα ματς που έδειχνε να το έχει στο... τσεπάκι της από το 19’ όταν προηγήθηκε με 2-0. Ωστόσο, το γκολ του Φατί στο 73’ έδωσε άλλο χρώμα, αλλά η Μπράιτον δεν κατάφερε τίποτα περισσότερο από τη μείωση του σκορ.

Εύκολο απόγευμα πέρασε η Νιούκαστλ που φιλοδώρησε με τέσσερα τέρματα την Κρίσταλ Πάλας (4-0), ενώ και η Μπρέντφορντ έκανε μια... χαψιά την Μπέρνλι, επικρατώντας με 3-0.

Τέλος, η Γουλβς κέρδισε με ανατροπή στην έδρα της Μπόρνμουθ (2-1), χάρη σε τέρμα του Κάλαϊτζιτς στο 88’.