Σεβίλλη-Ράγιο Βαγεκάνο 2-2: Της πήρε τη… μπουκιά ο Εν Νεσίρι

Η Σεβίλλη στο 90+6 πήρε τον βαθμό στο παιχνίδι με τη Ράγιο Βαγεκάνο κάνοντας το σκορ 2-2 με το γκολ του Εν Νεσίρι.

Τη… μπουκιά από το στόμα της Ράγιο Βαγεκάνο πήρε η Σεβίλλη με γκολ του Εν Νεσίρι στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων. Η ομάδα της Μαδρίτης είχε αγγίξει ένα σπουδαίο διπλό, αλλά τελικά έφυγε από την Ανδαλουσία με έναν βαθμό και μετράει έτσι την τέταρτη διαδοχική ισοπαλία.

Η Σεβίλλη με αυτό το 2-2 κατάφερε να σώσει την παρτίδα και να πάρει τουλάχιστον έναν βαθμό σε ένα παιχνίδι που έμοιαζε χαμένο. Στο 21' ο Βαλεντίν έκανε το 0-1 για τη Ράγιο και στο 26' ο Γκαρθία διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων. Στην επανάληψη η Σεβίλλη κατάφερε να μειώσει στο 50' με τον Σο και στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Εν Νεσίρι με κεφαλιά δυναμίτη διαμόρφωσε το τελικό 2-2.