Premier League: Φοβερή ανατροπή της Μάντσεστερ Γ., εκκωφαντικά τρίποντα για Τσέλσι, Έβερτον

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με δύο γκολ στις καθυστερήσεις κέρδισε με 2-1 την Μπρέντφορντ. Εύκολες νίκες για Τσέλσι και Έβερτον. Τρίποντο και για Φούλαμ.

Ματσάρα έγινε στο Ολντ Τράφορντ, με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να βρίσκεται μία ανάσα από ακόμη μία ήττα και με δύο γκολ του Μακ Τομινέι στο 3ο και στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων να μετατρέψει το 0-1 σε 2-1 επί της Μπρέντφορντ.

Μεγάλη σε έκταση νίκη πήρε η Τσέλσι, η οποία επικράτησε εκτός έδρας της Μπέρνλι και έδειξε τις... διαθέσεις της για τη συνέχεια.

Η Έβερτον καθάρισε ουσιαστικά από το πρώτο ημίχρονο τη νίκη επί της Μπόρνμουθ (3-0), ενώ η Φούλαμ δυσκολεύτηκε αλλά κέρδισε τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με 2-1.