Λας Πάλμας- Θέλτα 2-1: «Κόμπρα» ο Κάρντονα!

Με γκολ του Ισπανού επιθετικού Μαρκ Κάρντονα, που είχε περάσει ως αλλαγή η Λας Πάλμας κατάφερε να «γυρίσει» το ματς στις καθυστερήσεις και να επικρατήσει με 2-1 της Θέλτα στα Κανάρια Νησιά. Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία.

Η Λας Πάλμας επέμεινε μέχρι… τέλους και δικαιώθηκε, καθώς με γκολ του Μαρκ Κάρντονα στις καθυστερήσεις επικράτησε με 2-1 της Θέλτα για την 8η αγωνιστική της LaLiga.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-1 στο 67’ με ένα πολύ ωραίο γκολ του Τάσου Δουβίκα και… πάγωσαν τα Κανάρια Νησιά.

Ωστόσο η Λας Πάλμας αντέδρασε, πίεσε την άμυνα της Θέλτα και στο 84’ ισοφάρισε, καθώς ο Βιέρα ευστόχησε στο πέναλτι που κέρδισε ο Κάρντονα από τον Στάρφελτ.

Στο 98’ όμως οι νησιώτες είπαν την… τελευταία τους λέξη, καθώς ο Βιέιρα πάσαρε στον Κάρντονα, ο οποίος με σουτ από το ύψος του πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 2-1 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.