Νότιγχαμ - Μπρέντφορντ 1-1: Ισοφάρισε με δέκα

Αν και έμεινε πίσω στο σκορ παίζοντας με δέκα παίκτες, η Νότιγχαμ ισοφάρισε την Μπρέντφορντ (1-1) και έσωσε το βαθμό στο City Ground.

Αν και βρέθηκε με παίκτη λιγότερο και αμέσως δέχτηκε γκολ, η Νότιγχαμ Φόρεστ κατάφερε με τον Ντομίνγκες να ισοφαρίσει την Μπρέντφορντ και τουλάχιστον να μη χάσει στο γήπεδό της. Σε ένα σημαντικό παιχνίδι για τους στόχους των δύο ομάδων να μείνουν μακριά από την επικίνδυνη ζώνη.

Στο πρώτο ημίχρονο το ματς δεν είχε ιδιαίτερες φάσεις, ενώ ακυρώθηκε στο 10’ γκολ του Αβονίγι για οφσάιντ μετά από υπόδειξη του VAR. Στην επανάληψη η Νότιγχαμ προσπάθησε να βρει το γκολ, όμως στο 58’ ο Νιακατέ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη και στη φάση που εκτελέστηκε το φάουλ (από τον Γένσεν) η Μπρέντφορντ προηγήθηκε με κεφαλιά του Νόργκαρντ.

Αν και με δέκα παίκτες η Φόρεστ κατάφερε να ισοφαρίσει με έξοχη κεφαλιά του Ντομίνγκες στο 65’ από σέντρα του Τόφολο, χωρίς να αλλάζει κάτι μέχρι το φινάλε παρά τις ευκαιρίες των Νόργκαρντ και Μπολί.