La Liga: Νέα νίκη η Σοσιεδάδ, «κουλούρια» Κάδιθ και Ράγιο

Διαβάστε τα αποτελέσματα στα δύο βραδινά (22:30) ματς της La Liga

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ συνέχισε με νίκες καθώς πέρασε με 1-0 από την έδρα της Βαλένθια για την 7η αγωνιστική της La Liga. Το γκολ για τους φιλοξενούμενους σημείωσε ο Κάρλος Φερνάντεθ στο 32ο λεπτό από ασίστ του Κίεραν Τίρνεϊ.

Με δέκα παίκτες έπαιξαν για ένα ημίχρονο οι γηπεδούχοι αφού ο Σελίμ Αμαλάχ αποβλήθηκε με δύο κίτρινες σε τρία λεπτά (42', 45').

Έτσι, οι Βάσκοι ανέβηκαν στην 5η θέση της κατάταξης με 12 βαθμούς ενώ οι Νυχτερίδες παρέμειναν στην 8η θέση με 10 βαθμούς.

Την ίδια ώρα, Κάδιθ και Ράγιο Βαγιεκάνο έμειναν στο 0-0 σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι. Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν με 10 παίκτες το ματς καθώς είδαν τον Αμπντούλ Μουμίν να αποβάλλεται στο 90'+2'.

Η "λευκή" ισοπαλία τους αυτή έφερε τους γηπεδούχους στην 6η θέση με 11 βαθμούς και τους φιλοξενούμενους στην 9η θέση με 9 βαθμούς.