Ρεάλ Μαδρίτης - Ρεάλ Σoσιεδάδ 2-1: Μ' ανατροπή ξανά στην κορυφή οι «μερένγκες»!

Η Pεάλ Μαδρίτης που έχανε στο ημίχρονο γύρισε το ματς στο «Μπερναμπέου» με τη Ρεάλ Σοσιεδάδ (2-1) και με την 5η της νίκη σε ισάριθμα ματς επανήλθε στην κορυφή της βαθμολογίας της La Liga.

Η Ρεάλ Mαδρίτης επικράτησε με 2-1 της... συνονόματης της Σοσιεδάδ στο «Σαντιάγο Μπερναμπέου» γυρίζοντας το ματς και επανήλθε επικεφαλής της βαθμολογίας με 5 νίκες σε ισάριθμα ματς ξεπερνώντας την Μπαρτσελόνα.

Οι παίκτες του Αντσελότ άρχισαν ξανά υποτονικά και στο 5ο λεπτό βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το γκολ του Άντερ Μπαρενετσέα.

Δημιουργός ο πρώην παίκτης των «μερένγκες» Κούμπο.

Δοκάρι ο Χοσέλου στην κορυφαία ευκαιρία των «μπλάνκος» ως την ανάπαυλα που έκλεισε στο 0-1.

Η έναρξη του 2ου μέρους περιελάμβανε το γκολ της ισοφάρισης του Φεντερίκο Βαλβέρδε (46') και ακολούθησε η κεφαλιά του Χοσέλου (60') για το 2-1, αμφότερα τα γκολ από ασίστ του (ΜVP) Φραν Γκαρθία.