Χετάφε - Οσασούνα 3-2: Την προσπέρασε

Η Χετάφε κέρδισε 3-2 την Οσασούνα και την προσπέρασε στον βαθμολογία πίνακα.

Δεύτερη νίκη για τη Χετάφε στη La Liga. Επικράτησε 3-2 της Οσασούνα και την προσπέρασε στον πίνακα της βαθμολογίας.

Η Χετάφε άνοιξε το σκορ με τον Μίτροβιτς στο 36' αλλά η Οσασούνα ισοφάρισε στο 45' με τον Μουνιόθ. Με γκολ έκλεισε το πρώτο ημίχρονο, με γκολ άνοιξε και το δεύτερο.

Ο Καρμόνα έκανε το 2-1 στο 51' αλλά πέντε λεπτά μετά ο Μπούντιμιρ ισοφάρισε με πέναλτι. Τελικά τη νίκη στη Χετάφε έδωσε ο Μακσίμοβιτς, τέσσερα λεπτά πριν από τη συμπλήρωση του 90λεπτου. Στην επανάληψη για τη Χετάφε πέρασε ως αλλαγή και ο Μέισον Γκρίνγουντ. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Αντζιλιέρι.

Το προφίλ της 5ης αγωνιστικής στη La Liga

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (15/9)

Ράγιο Βαγεκάνο - Αλαβές 2-0
(43' πεν. Παλαθόν, 82' Ντε Φρούτος)

ΣΑΒΒΑΤΟ (16/9)

Αθλέτικ Μπιλμπάο - Κάντιθ 3-0
(66' Γκουρουθέτα, 68' Βιγιαλίμπρε, 90' Γουίλιαμς)

Βαλένθια - Ατλέτικο Μαδρίτης 3-0
(5', 34' Ντούρο, 54' Γκέρα)

Θέλτα - Μαγιόρκα 0-1
(86' Μουρίκι)

Μπαρτσελόνα - Ρεάλ Μπέτις 5-0
(25' Ζοάο Φέλιξ, 32' Λεβαντόφσκι, 62' Φέραν Τόρες, 66' Ραφίνια, 81' Ζοάο Kανσέλο)

ΚΥΡΙΑΚΗ (17/9)

Χετάφε - Οσασούνα 3-2

(36' Μίτροβιτς, 51' Καρμόνα, 86' Μακσίμοβιτς - 45' Μουνιόθ, 56' Μπούντιμιρ πέναλτι)

17:15: Βιγιαρεάλ – Αλμερία

19:30: Σεβίλλη – Λας Πάλμας

22:00: Ρεάλ Μαδρίτης – Ρεάλ Σοσιεδάδ