Premier League: Το «5Χ5» η Σίτι, διπλό η Μπράιτον στο Ολντ Τράφορντ, απίστευτη ανατροπή η Τότεναμ!

Η Μάντσεστερ Σίτι επικράτησε 3-1 της Γουέστ Χαμ στο Λονδίνο με ανατροπή. Με δύο γκολ στις καθυστερήσεις η Τότεναμ έκανε τη μεγάλη ανατροπή με τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (2-1). Σπουδαίο τρίποντο της Μπράιτον επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Θέατρο των Ονείρων». Φοβερή ανατροπή και η Άστον Βίλα στο φινάλε.

Πολύ μεγάλο ενδιαφέρον παρουσίασαν οι απογευματινές αναμετρήσεις της 5ης αγωνιστικής της Premier League.

Η Μάντσεστερ Σίτι βρέθηκε πίσω στο σκορ από τη Γουέστ Χαμ στο Λονδίνο και τελικά κατάφερε να φέρει τούμπα το ματς και να επικρατήσει με 3-1, σημειώνοντας την 5η νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια!

Η Μπράιτον που θα φιλοξενήσει την ΑΕΚ την Πέμπτη (21/9) πήρε μεγάλο τρίποντο στο «Ολντ Τράφορντ» με 3-1 επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και φιγουράρει στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Στο γήπεδο της Τότεναμ έγιναν φοβερά πράγματα. Τα «σπιρούνια» έπαιζαν... μονότερμα τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, αλλά τελικά δέχτηκαν πρώτα γκολ στη μοναδική σοβαρή ευκαιρία που έκανε η αντίπαλός τους με τον Χάμερ. Μάλιστα προήλθε από εκτέλεση... πλαγίου άουτ στο 74’! Τελικά, η Τότεναμ το φύλαγε το καλύτερο για το τέλος, αφού με δύο γκολ στις καθυστερήσεις, αρχικά του Ριτσάρλισον στο 90+8' και στη συνέχεια του Κουλουσέφσκι στο 90+11', επικράτησε με 2-1.

Απίστευτη ανατροπή και η Άστον Βίλα που βρέθηκε να χάνει έως το 86' με 0-1 από την Κρίσταλ Πάλας και με τρία γκολ στο 87', στο 90+8' και στο 90+11' κέρδισε με 3-1 στο Μπέρμιγχαμ.

Τέλος, η Φούλαμ έκανε το καθήκον της απέναντι στη Λούτον (1-0) και η Άστον Βίλα ισοφάρισε στο τέλος την Κρίσταλ Πάλας (1-1).