Σέφιλντ Γιουνάιτεντ – Έβερτον 2-2: Μοιρασιά στο «Μπράμαλ Λέιν»

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ και Έβερτον αναδείχτηκαν ισόπαλες 2-2 για την 4η αγωνιστική της Premier League. Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία.

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με αντίπαλο την Έβερτον στο «Μπράμαλ Λέιν», καθώς οι δύο ομάδες αναδείχτηκαν ισόπαλες 2-2 για την 4η αγωνιστική της Premier League.

Ο σύλλογος του Μέρσεϊσαϊντ άνοιξε το σκορ στο 14’ με το τέρμα που σημείωσε ο Ντουκουρέ (0-1). Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη, αφού οι «λεπίδες» πέτυχαν την ανατροπή πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου με το τέρμα που σημείωσε ο Άρτσερ στο 33’ και το αυτογκόλ του Πίκφορντ στις καθυστερήσεις.

Στην επανάληψη η Έβερτον έφτασε στο 2-2 στο 55’ με τον Χρούνεφελντ, ενώ στα εναπομείναντα λεπτά παρά τις εκατέρωθεν επιθετικές προσπάθειες το σκορ παρέμεινε ανέπαφο.