Χετάφε – Αλαβές 1-0: «Χτύπησαν» στο τέλος οι Μαδριλένοι

Η Χετάφε με πέναλτι του Μαγιοράλ στο 85’ κέρδισε 1-0 την Αλαβές στο «Αλφόνσο Πέρεθ» και πανηγύρισε το πρώτο της τρίποντο στο νέο πρωτάθλημα της La Liga. Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής και η βαθμολογία.

Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της La Liga πανηγύρισε η Χετάφε.

Η ομάδα της Μαδρίτης κέρδισε 1-0 την Αλαβές στο «Αλφόνσο Πέρεθ» και υποχρέωσε την αντίπαλό της στη δεύτερη ήττα της στην κατηγορία.

Έπειτα από ένα «στείρο» πρώτο 45λεπτο, οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι στο 85’, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Μπόρχα Μαγιοράλ για το 1-0.

Στα εναπομείναντα λεπτά οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να απαντήσουν για να αποσοβήσουν την ήττα, αλλά οι επιθετικές τους προσπάθειες πέρασαν ανεκμετάλλευτες.