Premier League: Εντυπωσιακή Νιουκάστλ με «πεντάρα» στην Άστον Βίλα!

Η Νιουκάστλ ισοπέδωσε με 5-1 την Άστον Βίλα, ξεκινώντας εντυπωσιακά τη νέα σεζόν στην Premier League!

Ακόμα... σκοράρει η Νιουκάστλ, η οποία στην πρεμιέρα της για το νέο πρωτάθλημα της Premier League δεν έδειξε καμία διάθεση για... έλεος στην Άστον Βίλα, την οποία και συνέτριψε με το εντυπωσιακό 5-1!

Κι όμως, το α' ημίχρονο δεν προμήνυε μια τόσο μονόπλευρη εξέλιξη στο ματς, καθώς ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικό, με τους γηπεδούχους να προηγούνται δις με Τονάλι (6') και Ίσακ (16') και τους «χωριάτες» να σκοράρουν ενδιάμεσα με τον Ντιαμπί (11').

Στην επανάληψη, ωστόσο... έγειρε το γήπεδο. Οι «καρακάξες» ήταν ασυγκράτητες, σκοράροντας άλλες τρεις φορές με τους Ίσακ στο 58' (πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ), Γουίλσον στο 77' και Μπαρνς στο 90'+1', φτάνοντας σε θριαμβευτική επικράτηση.