Serie A: Το έσωσε στο τέλος ο Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς για τη Λάτσιο, 3-2 την Κρεμονέζε (highlights)

Με γκολ του Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς στο φινάλε η Λάτσιο νίκησε 3-2 την Κρεμονέζε. Όλα τα αποτελέσματα, οι σκόρερ, τα highlights και η βαθμολογία στη Serie A.

Έστω και αν χρειάστηκε ένα γκολ στα τελευταία λεπτά, η Λάτσιο κατάφερε να αποφύγει το... κάζο υποδεχόμενη την ήδη υποβιβασμένη Κρεμονέζε, στο πλαίσιο της 37ης αγωνιστικής της Serie A.

Οι «λατσιάλι» προηγήθηκαν νωρίς με 2-0 και προφανώς πίστεψαν ότι το ματς είχε τελειώσει, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι τους... σόκαραν στην επανάληψη με δύο απανωτά γκολ ισοφαρίζοντας σε 2-2!

Τη λύση για τους γηπεδούχους έδωσε στο 89ο λεπτό ο Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, ο οποίος με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έγραψε το 3-2 και χάρισε τη νίκη στη Λάτσιο, η οποία διατήρησε τη δεύτερη θέση ούσα στο +2 από την Ίντερ.