Σασουόλο - Mόντσα 1-2: Με ανατροπή στις καθυστερήσεις οι Λομβαρδοί!

Παρότι έχανε ως το 60' από την Σασουόλο, εκτός έδρας, η Μόντσα επικράτησε με 2-1 σκοράροντας στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του εναρκτήριου ματς της 36ης αγωνιστικής της Serie A

Κάνοντας δυνατό φίνις κόντρα στην Σασουόλο, η Μόντσα επικράτησε με 2-1 παρότι με την συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα έχανε με 1-0 από τους «νεροβέρντι».

Ωστόσο οι «Λομβαρδοί» γύρισαν το ματς... τούμπα στις καθυστερήσεις και πήραν το τρίποντο στο εναρκτήριο ματς της 36ης αγωνιστικής της Serie A επεκτείνοντας το αήττητο σερί τους στα 8 ματς!

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 6ο λεπτό των ...καθυστερήσεων του πρώτου μέρους με πέναλτι του Μπεράρντι, αλλά ο Τσιούρια (60') ισοφάρισε και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλευθήκαν το αριθμητικό πλεονέκτημα, που είχαν από το 68' (δεύτερη κίτρινη ο Ρούαν) παίρνοντας την νίκη με τον Πεσίνα.

Έτσι η Σασουόλο έμεινε με συγκομιδή ενός πόντου σε τρεις αγωνιστικές χάνοντας για πρώτη φορά εντός έδρας μετά από έξι ματς (17/02 κόντρα στην Νάπολι)