Λιντς-Λέστερ 1-1: «Χ»αμένοι και οι δυό

Λιντς και Λέστερ έμειναν στο 1-1 στο «Έλαντ Ρόουντ» και έχασαν την ευκαιρία να ξεφύγουν από την επικίνδυνη ζώνη. Σινιστέρα και Βάρντι τα γκολ.

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το «ντέρμπι της παραμονής» ανάμεσα στην Λιντς και την Λέστερ. Οι δύο ομάδες αλληλοεξουδετερώθηκαν, έμειναν στο 1-1 στο «Έλαντ Ρόουντ» για την 33η αγωνιστική της Premier League και συνεχίζουν να… ανησυχούν.

Ο Σινιστέρα έδωσε το προβάδισμα στα «παγώνια» στο 20ο λεπτό, όμως ο… συνήθης ύποπτος Τζέιμι Βάρντι έφερε το ματς στα ίσα στο 80ο λεπτό.

Έτσι η Λιντς παρέμεινε στην 16η θέση με 30 βαθμούς και η Λέστερ στην 17η με 29, ενώ η 18ηΈβερτον έχει 28 και η 19η Φόρεστ, 27.

Οι ενδεκάδες:

ΛΙΝΤΣ (Χ. Γκράθια): Μελιέ – Κοχ, Κούπερ, Έιλινγκ, Φίρπο – ΜακΚένι, Ρόκα – Χάρισον, Ροντρίγκο (69’ Άαρονσον), Σινιστέρα (32’ Σάμερβιλ) - Μπάμφορντ

ΛΕΣΤΕΡ (Ντ. Σμιθ): Ίβερσεν – Σογιουντσού, Φαές, Κρίστιανσεν, Καστάνιε – Σουμαρέ, Τίλεμαν – Μπάρνς (71’ Ντάκα), Μάντισον, Τετέ (70’ Βάρντι), Ιχεανάτσο (82’ Πραέτ)