Σεβίλλη - Bιγιαρεάλ 2-1: Oι Ανδαλουσιάνοι ...τορπίλισαν στις καθυστερήσεις το «κίτρινο υποβρύχιο»!

Με γκολ του Εν Νεσίρι στο 94ο λεπτό η Σεβίλλη επικράτησε της Βιγιαρεάλ με 2-1 στο τελευταίο ματς της 30ης αγωνιστικής της La Liga κι απομακρύνθηκε περαιτέρω από την επικίνδυνη ζώνη

Με ...φόρα από το θρίαμβο επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και την πρόκριση της στα ημιτελικά του Εuropa League η Σεβίλλη επικράτησε και της Βιγιαρεάλ με 2-1 στο ίδιο γήπεδο («Σάντσεθ Πιθχουάν») στο τελευταίο χρονικά ματς της 30ης αγωνιστικής της La Liga κι απομακρύνθηκε αισθητά από τις επικίνδυνες θέσεις (+8)

Οι Ανδαλουσιάνοι που ήταν αήττητοι για 3 αγωνιστικές στο πρωτάθλημα (2ν. - 1 ισοπ.) προηγήθηκαν με τον Ράφα Μιρ (34') και παρότι το «κίτρινο υποβρύχιο» (που μετρούσε τρία σερί τρίποντα) ισοφάρισε με τον Πάoυ Τόρες (55') ο, νεοεισελθών (στο 58') Εν Νεσίρι των δύο γκολ με τους «κόκκινους διαβόλους»... φύλαγε το καλύτερο για το τέλος σκοράροντας στο 94' από μεταβίβαση του Ράκιτιτς!