Άρσεναλ - Σαουθάμπτον 3-3: »Χοντρή» γκέλα για τους Λονδρέζους, ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις!

Η Άρσεναλ βρέθηκε να χάνει 1-3 έως το 88’ από την ουραγό Σαουθάμπτον και κατάφερε στις καθυστερήσεις να πάρει έστω τον βαθμό της ισοπαλίας (3-3).

Μεγάλη γκέλα για την Άρσεναλ (3-3), που θα μπορούσε φυσικά να είναι και χειρότερα τα πράγματα αν δεν ερχόταν το γκολ του Σακά στις καθυστερήσεις.

Η ουραγός Σαουθάμπτον έπαιξε παθιασμένα στο «Εμιρέιτς» και κρατούσε τη νίκη στα χέρια της έως το 88’ με 3-1.

Ωστόσο, οι «κανονιέρηδες» που έβλεπαν να πετάνε βαθμούς για... πλάκα στη μάχη που δίνουν για τον τίτλο, κατάφεραν και ισοφάρισαν σε 3-3 στις καθυστερήσεις χάρη σε γκολ του Σακά στο 90+1’ κι ενώ ο Όντεγκααρντ είχε μειώσει σε 2-3 στο 88'.

Μάλιστα, οι Λονδρέζοι πίεζαν έως το 90+10’ για την ισοφάριση, αλλά φαίνεται πως ξύπνησαν αργά και έχασαν δύο πολύτιμους βαθμούς. «Και πάλι καλά» θα μπορούσαν να πουν οι οπαδοί της Άρσεναλ, που είδαν την ομάδα τους να βρίσκεται μία ανάσα από την 4η ήττα τους στην Premier League.

Βρίσκεται στο +5 από τη δεύτερη Μάντσεστερ Σίτι, αλλά οι «πολίτες» έχουν δύο παιχνίδια λιγότερα!