Βαλένθια - Ράγιο Βαγιεκάνο 1-1: Πολύτιμος βαθμός για τις «νυχτερίδες»

Η Βαλένθια πήρε σημαντικό βαθμό μετά το 1-1 απέναντι στη Ράγιο Βαγιεκάνο για την 27η αγωνιστική της La Liga.

Σημαντικό βαθμό κατάφερε να αποσπάσει από τη Ράγιο Βαγιεκάνο η Βαλένθια στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της 27ης αγωνιστικής της La Liga.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν ιδανικά την αναμέτρηση, αφού άνοιξαν το σκορ χάρη σε γκολ του Κομεσάνια στο 9ο λεπτό. Έκτοτε οι «νυχτερίδες» πίεσαν για το γκολ της ισοφάρισης, το οποίο τελικά σημείωσαν στο 82ο λεπτό με πέναλτι του Κλάιφερτ.

Η Βαλένθια παραμένει στις χαμηλές θέσεις της βαθμολογικής κατάταξης και κάθε παιχνίδι έχει πλέον χαρακτήρα τελικού. Από την άλλη η Βαγιεκάνο βρίσκεται σε καλύτερη μοίρα, καθώς μοιράζεται την έβδομη θέση μαζί με την Αθλέτικ Μπιλμπάο.