Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Μπόχουμ 1-1: «Πέταξαν βαθμούς οι «αετοί»

Η Άιντραχτ Φρακφούρτης δεν κατάφερε να εξαργυρώσει την ανωτερότητα της και έμεινε στο 1-1 με τη Μπόχουμ.

Δύο σημαντικούς βαθμούς έχασε η Άιντραχτ στο εντός έδρας παιχνίδι με τη Μπόχουμ με την οποία έμεινε στο 1-1. Η ομάδα της Φρανκφούρτης ήταν αυτή που μπήκε πιο δραστήρια στο γήπεδο και πίεσε για να σκοράρει.

Τελικά ένα μακρινό σουτ του Ασάνο στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης έβαλε μπροστά στο σκορ τη Μπόχουμ. Παρόλα αυτά αντέδρασε άμεσα η Άιντραχτ και στο 22' ισοφάρισε με πέναλτι του Μουανί.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, πίεζαν, αλλά έδειξαν να εγκλωβίζονται στην κλειστή άμυνα της Μπόχουμ.

Το προφίλ της 26ης αγωνιστικής:

Παρασκευή 31/3

Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Μπόχουμ 1-1

22' πεν. Μουανί - 14' Ασάνο

Σάββατο 1/4

16.30: Λειψία – Μάιντς, Ουνιόν Βερολίνου – Στουτγκάρδη, Φράιμπουργκ – Χέρτα Βερολίνου, Βόλφσμπουργκ – Άουγκσμπουργκ, Σάλκε – Μπάγερ Λεβερκούζεν

19.30: Μπάγερν Μονάχου – Μπορούσια Ντόρτμουντ