Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Φούλαμ 3-1: Επεισοδιακή... πρόκριση στα ημιτελικά του FA Cup με ανατροπή!

Σε ένα ματς με νεύρα, ένταση και αποβολές, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε με 3-1 της Φούλαμ με ανατροπή και προκρίθηκε στα ημιτελικά του FA Cup.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ παραλίγο να την πατήσει από την Φούλαμ, όμως τελικά πήρε τη νίκη σε ένα επεισοδιακό ματς με 3-1 και προκρίθηκε στα ημιτελικά του FA Cup.

Οι φιλοξενούμενοι ξάφνιασαν τους «κόκκινους διαβόλους» με γκολ του Μίτροβιτς στο 50', ωστόσο η συνέχεια ήταν... εκρηκτική.

Στο 72' καταλογίστηκε χέρι και πέναλτι στον Γουίλιαν με την χρήση VAR, με αποτέλεσμα να δεχθεί κόκκινη κάρτα.

Στην ίδια φάση αποβλήθηκε διαμαρτυρόμενος ο Μίτροβιτς, ο οποίος έσπρωξε τον διαιτηττή, αλλά και ο Μάρκο Σίβλα!

Τελικά, ο Μπρούνο εκτέλεσε το πέναλτι για το 1-1 στο 75', ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Σάμπιτζερ έκανε το 2-1. Στις καθυστερήσεις ο Φερνάντες σημείωσε το τελικό 3-1.