Άρσεναλ - Κρίσταλ Πάλας 4-1: Εύκολα στο +8 από την Μάντσεστερ Σίτι

Η Άρσεναλ συνέτριψε 4-1 την Κρίσταλ Πάλας και με 6 διαδοχικές νίκες, έχει βρεθεί στο +8 από την δεύτερη στη βαθμολογία Μάντσεστερ Σίτι, η οποία έχει ένα ματς λιγότερο.

Ο Μαρτινέλι στο 28' έκανε το 1-0 και λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου (43') ο Σάκα έδωσε προβάδισμα ασφαλείας στους κανονιέρηδες, κάνοντας το 2-0.

Στο 55ο λεπτό ο Τζάκα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 και στο 63' ο Σλουπ μείωσε σε 3-1. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε με το δεύτερο προσωπικό και 12 φέτος τέρμα ο Σάκα στο 74'.

ΑΡΣΕΝΑΛ: Ράμσντεϊλ, Γουάιτ (83' Ζορζίνιο), Χόλντινγκ, Γκάμπριελ, Ζιντσένκο (65' Τίερνι), Έντεγκααρντ, Παρτέι, Τζάκα, Σακά, Τροσάρ (65' Ζεσούς), Μαρτινέλι (83' Σμιθ-Ρόου)

ΚΡΙΣΤΑΛ ΠΑΛΑΣ: Γουίτγορθ, Γουόρντ, Τόμκινς, Γκουέχι, Μίτσελ, Μιλιβόγεβιτς (65' Χιουζ), Ντουκουρέ, Σλουπ (82' Αχαμάντα), Ολίσε (82' Έζε), Εντουάρ (65' Αγιού), Ζάχα