Ο Σπαλέτι αφηνίασε και ο διαιτητής τον έστειλε στα αποδυτήρια (vid)

Δείτε τι έγινε και αποβλήθηκε ο προπονητής της Ίντερ στον αγώνα με τη Σαμπντόρια.

Λίγο τον ένοιαξε αλλά ο Λουτσιάνο Σπαλέτι αποβλήθηκε -κατά λάθος σύμφωνα με τον δικό του ισχυρισμό- μετά τη νίκη της Ίντερ επί τη Σαμποντόρια με 1-0. Όλα αυτά στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων όταν ο Μαρσέλο Μπρόζοβιτς σκόραρε και η Ιντερ πήρα τη νίκη.

Εκστασιασμένος ο Σπαλέτι γύρισε στην κάμερα και έβγαλε μια κραυγή. Όμως υπήρξε συνέχεια. Ο Σπαλέτι εξήγησε: «Γύρισα προς την τηλεοπτική κάμερα για να φωνάξω δυνατά γκολ αλλά ο τέταρτος διαιτητής ήταν στη μέση και νόμιζε πως απευθυνόμουν σε αυτόν. "Ήταν μία απελευθέρωση. Ο τρόπος με τον οποίο πήραμε τη νίκη δίνει συνέχεια στο χαρακτήρα που δείξαμε στο προηγούμενο παιχνίδι. Ήμασταν πάντα μέσα στον αγώνα και παλέψαμε για κάθε μπάλα, παίρνοντας και τα ρίσκα που η Ίντερ πρέπει να παίρνει. Πρέπει να κυνηγάμε τη νίκη μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο».