Nότιγχαμ Φόρεστ-Νιούκαστλ 1-2: Ο Ισάκ «χτύπησε» στις καθυστερήσεις των ημιχρόνων τους «ξυλοκόπους»!

Η Νιούκαστλ νίκησε 2-1 την Νότιγχαμ Φόρεστ με δύο γκολ του Αλεξάντερ Ιράκ στο εναρκτήριο ματς της 28ης αγωνιστικής της Premier League, αποτέλεσμα που επέκτεινε την αποχή των ξυλοκόπων από τις επιτυχίες στα έξι ματς...

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Αλεξάντερ Ισάκ ολοκληρώθηκε το εναρκτήριο ματς της 28ης αγωνιστικής της Premier League μεταξύ Νότιγχαμ Φόρεστ και Νιούκαστλ

Τo 1-2 με το οποίο ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση στο «Σίτι Γκράουντ» σήμανε την επέκταση του σερί δίχως νίκη για τους «ξυλοκόπους» στα έξι ματς κι ήρθε με δύο γκολ του Σουηδού στις καθυστερήσεις των δύο ημιχρόνων που προσυπέγραψαν την ανατροπή για την ομάδα του Αγγλικού Bορρά!

Παρότι οι γηπεδούχοι προηγήθηκε στο 26' με τον Εμανουέλ Ντένις ισοφαρίστηκαν από τις «καρακάξες» και τον Ισάκ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους (45+2') από πάσα του Γουίλοκ με τον Σουηδό να ...ξαναχτυπά στο 91' από το σημείο του πέναλτι!

Η ομάδα του Χάου έτσι πλησίασε την 4η Τότεναμ και πλέον υπολείπεται ενός πόντου με ματς λιγότερο.